ROLETY ZEWNĘTRZNE DK-PROF

Rolety nadstawne DK-RNB, DK-RNC

Rolety nadstawne DK-RNB, DK-RNC

Montaż zewnętrznych rolet nadstawnych najlepiej zaplanować już na etapie projektowania budynku , uwzględniając wymiary otworu, w którym będzie można zamontować okno wraz z odpowiednią skrzynką rolety. W budynkach już istniejących również możemy zamontować rolety nadstawne . Przystępując do wymiany stolarki okiennej należy jednak pomniejszyć wysokość okien o wielkość odpowiadającą właściwej skrzynce rolety.
Skrzynka rolety nadstawnej może być:
– Prostokątną – w systemie DK-RNB
– Zaokrąglona – w systemie DK-RNC

Montaż rolety wykonywany jest w dwóch etapach. W pierwszej kolejności roleta nadstawna montowana jest do okna a następnie taki zestaw instalowany jest w otworze okiennym. Skrzynię rolety DK-RNB można zabudować całkowicie, wówczas nie będzie ona widoczna. Możliwa jest także zabudowa częściowa lub pozostawienie skrzyni bez zabudowy, co umożliwia wykończenie rolety szeroką paletą oklein.

W obu typach rolet nadstawnych klapa rewizyjna skrzynki umiejscowiona jest wewnątrz budynku, co umożliwia bezinwazyjną konserwację i serwisowanie.

Rolety nadstawne możemy wyposażyć dodatkowo w moskitierę całkowicie zwijaną do skrzyni rolety.

Sterowanie ręczne

Sterowanie automatyczne

Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w napędy kablowe lub radiowe. Oba rodzaje napędów dostępne są z opcją detekcji przeszkód. Rozwiązanie to przy zastosowaniu wieszaków samoblokujących zatrzymuje pracę napędu w przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości np. przedmiotu pozostawionego na drodze opadającego pancerza rolety. Elementy wyposażenia rolet DK-PROF umożliwiające sterowanie automatyczne.